Şemsiye Etkinliği

1 Dakikalık Okuma

Sevgili Anneler,

Bu süreçte hepinizin etkinlik ve oyun bulmakta zorlandığının farkındayım bu yüzden sizlere pratik ve işlevsel bir tavsiyeyle geldim, umarım keyifli vakit geçirirsiniz.

 Yapılacak etkinlik 3-4 yaş çocukları için daha uygun, el ve göz koordinasyonun gelişimine katkı sağlayan aynı zamanda küçük kas gelişimini de destekleyen bir etkinliktir.

Malzemeler:

1 adet Şemsiye

10+ adet Mandal

Pastel boya ya da renkli kâğıtlar

Aşama 1: Oyun esnasında kullanılacak şemsiyeniz eğer renkli değilse istediğiniz malzemelerle şemsiyenizi mandal renklerine göre renklendirilebilirsiniz. Evde  büyük çocuğunuz varsa ve oyuna dahil etmek istiyorsanız şemsiyeyi renklendirme işinde ona sorumluluk verebilirsiniz. Pastel boya veya akrilik boyayla renklendirebilir, bu malzemeler mevcut değilse renkli kâğıtlarla da kaplayabilirsiniz.

Aşama 2: Şemsiyenizi istediğiniz renklerde boyadıktan sonra ilk olarak çocuğunuzla renkler üzerine konuşun ve renklerin adını söylemesine fırsat verin daha sonra çocuğunuza çeşitli mandallar verin, çocuğunuzun doğru renkle eşleştirmesini hedefleyin, doğru yapılan her mandalda

‘’Aferin sana pembe rengi buldun’’ diyerek renklere vurgu yapın.

Aşama 3: Daha sonra her renkte kaç mandal olduğu sayılarak  birlikte böylelikle sayma sayıları tekrar edilir.

Etkinlik çocuğun dikkat ve ilgisine göre tekrar oynanabilir.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir